Polityka Prywatności i Bezpieczeństwo danych osobowych RODO

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI SKLEPU

Sklep internetowy panzlyzeczkami.pl jest własnością: Miros kapitalas, UAB, Kod przedsiębiorstwa – 304113888, Numer Płatnika VAT – LT100010548710, Adres – Islandijos pl. 95-57, LT-49176 Kaunas, Kod ubezpieczyciel – 2372015.

Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są całkowicie dobrowolne. Wszelkie przekazane nam dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie i celu, na jaki wyraziłeś zgodę. W przypadku, gdy postanowisz jednak nie podawać nam niezbędnych do realizacji zamówienia danych i nie wyrazisz zgody na ich przetwarzanie, niestety nie będziemy mogli zrealizować Twojego zamówienia.

Prosimy, abyś pamiętał, że w każdej chwili masz prawo do aktualizacji lub całkowitego usunięcia swoich danych osobowych. Możesz to zrobić samodzielnie, jak i korzystając z naszej pomocy, której chętnie udzielimy.

Zapewniamy Cię, że nasza firma przestrzega restryktywnej polityki bezpieczeństwa danych osobowych. Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne i dokładamy wszelkich starań, aby poziom ten z roku na rok był coraz wyższy. Wierzymy, że zapoznanie się z naszą polityką prywatności pozwoli Ci poczuć się bezpiecznie i cieszyć zakupami w sklepie.

Kto jest administratorem danych osobowych Sklepu?
Administratorem danych osobowych Sklepu (dalej Administrator), czyli odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa Twoim danym osobowym jest:

Miros kapitalas, UAB,
Kod przedsiębiorstwa – 304113888,
Numer Płatnika VAT – LT100010548710,
Adres – Islandijos pl. 95-57,
LT-49176 Kaunas,
Kod ubezpieczyciel – 2372015.
E-mail – mypersonalspoon@gmail.com
Telefon +48 780 064 890

Jak chronimy Twoje dane osobowe?

Administrator równocześnie z zarejestrowaniem w GIODO wdrożył w Sklepie politykę bezpieczeństwa danych osobowych i politykę bezpieczeństwa systemu IT, które zapewniają skuteczną ochronę Twoich danych osobowych. Dostęp do Twoich danych osobowych, mają tylko ci pracownicy Sklepu, którzy zostali przeszkoleni zgodnie z polityką bezpieczeństwa danych osobowych i podpisali stosowne zobowiązania zobowiązujące ich do ochrony.

System IT Sklepu spełnia wszelkie standardy ochrony danych osobowych.

Zastosowano środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych zgodne z wymaganiami określonymi w przepisach o ochronie danych osobowych, w tym rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz. 1024) oraz wytycznymi Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Administrator dopełnił wszelkich prawem przewidzianych obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych.

III. Dlaczego i o jakie Twoje dane osobowe prosimy?

Złożenie zamówienie

W trakcie składania zamówienia prosimy o podanie nam danych niezbędnych do realizacji zamówienia, które w przypadku zarejestrowanych i zalogowanych Klientów częściowo pobierane są automatycznie z danych podanych przy rejestracji.

Przy składaniu zamówienia prosimy o podanie:

 1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne do wystawienia dokumentu sprzedaży i zaadresowania przesyłki;
 2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;
 3. e-mail – niezbędny do komunikacji związanej z realizacją zamówienia;
 4. numer telefonu – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

W przypadku, kiedy przy składaniu zamówienia Klient wybierze dostawę na inny adres niż wskazany przy rejestracji lub składaniu zamówienia, prosimy dodatkowo o podanie:

 1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne nam do zaadresowania przesyłki;
 2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;
 3. numer telefonu do odbiorcy przesyłki – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

W przypadku, kiedy przy składaniu zamówienia Klient wybierze wystawienie dokumentu sprzedaży na inne dane, niż wskazane przy rejestracji lub składaniu zamówienia, prosimy dodatkowo o podanie:

 1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne do wystawienia dowodu sprzedaży;
 2. 2.adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędne do wystawienia dowodu sprzedaży;
 3. numer NIP – niezbędny do wystawienia dowodu sprzedaży.

Dane podane w trakcie składania zamówienia są przetwarzane przez Sklep i następujące podmioty w podanym poniżej zakresie:
imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail wskazane jako adres dostawy przekazywane są firmom przewozowym w postaci etykiety/listu przewozowego będącego jednocześnie zleceniem doręczenia przesyłki w zależności od wybranego rodzaju przesyłki przekazywane są :

 1. Poczta Polska
 2. Kurier DPD
 3. imię i nazwisko, adres, NIP wskazane jako dane na które ma być wystawiony dokument sprzedaży są przekazywane w postaci dokumentu sprzedaży do systemu księgowego.

W przypadku skorzystania z płatności z wykorzystaniem zewnętrznego systemu płatności, wszelkie dane podane po przejściu na stronę operatora płatności pozostają zarejestrowane wyłącznie w jego bazie i nie są w żaden sposób dostępne lub przechowywane przez Sklep.

Sklep współpracuje z następującymi operatorami płatności:

 1. PAYSERA operatora serwisu paysera.pl
 2. Polityka prywatności bezpieczeństwa partnerów Sklepu

Sklep bardzo starannie dobiera swoich partnerów biznesowych i równie starannie weryfikuje zamieszczanie w Sklepie linki do innych stron internetowych. Sklep nie odpowiada jednak za standard i politykę ochrony prywatności stosowaną przez właścicieli, operatorów czy administratorów tych stron. Dlatego zalecamy weryfikację każdego z naszych partnerów w zakresie własnym i samodzielne podjęcie decyzji, czy chcesz powierzyć im Twoje dane osobowe.

 1. Udostępnianie Twoich danych osobowych

W szczególnych sytuacjach, w których obowiązujące prawo nakazuje administratorowi udostępnienie zebranych danych organom państwowym, Sklep dane takie udostępni. Za wyjątkiem tych sytuacji, Twoje dane osobowe będą ujawnianie wyłącznie w zakresie, celu i podmiotom wymienionym w niniejszej polityce prywatności.

 1. Zmiana polityki bezpieczeństwa Sklepu

Sklep zastrzega sobie prawo zmiany polityki prywatności, o ile będzie wymagać tego obowiązujące prawo, ulegną zmianie warunki technologiczne funkcjonowania Sklepulub zmiana będzie wprowadzać standard wyższy od minimum wymaganego prawem.

Aktualny tekst polityki prywatności zawsze znajduje się w zakładce „Polityka Prywatności”.

Kontakt

Sklep kontaktuje się z Tobą korzystając z podanego e-maila, a tylko w szczególnych sytuacjach korzystamy z podanego przez Ciebie numeru telefonu.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do polityki prywatności i bezpieczeństwa Twoich danych osobowych zachęcamy do kontaktu pod naszym numerem telefonu +48 780 064 890 lub e-mail mypersonalspoon@gmail.com

W przypadku chęci aktualizacji lub usunięcia Twoich danych osobowych, o ile nie możesz lub nie chcesz zrobić tego samodzielnie, prosimy o kontakt pod naszym numerem telefonu +48 780 064 890 lub e-mail mypersonalspoon@gmail.com

W powyższych sprawach można również korespondować z nami pod adresem:

Miros kapitalas, UAB,
Kod przedsiębiorstwa – 304113888,
Numer Płatnika VAT – LT100010548710,
Adres – Islandijos pl. 95-57,
LT-49176 Kaunas,
Kod ubezpieczyciel – 2372015
E-mail – mypersonalspoon@gmail.com
Telefon +48 780 064 890

Bezpieczeństwo danych osobowych RODO

Szanowny Kliencie! 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego
i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”)

CO SIĘ Z TYM WIĄŻE?

W związku ze zmianą przepisów, chcemy poinformować Cię o zasadach przetwarzania danych osobowych w Miros kapitalas, UAB, (Kod przedsiębiorstwa – 304113888,
) oraz o prawach, jakie przysługują Ci w związku z rozpoczęciem obowiązywania nowych wytycznych.

Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszych serwisów internetowych prosimy Cię o poświęcenie chwili na zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kwestii zagadanień ochrony danych osobowych obowiązujących w naszej firmie.

BEZPIECZEŃSTWO DANYCh

Miros kapitalas, UAB (Kod przedsiębiorstwa – 304113888), jako Administrator Danych Osobowych zobowiązuje się stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa, zarówno techniczne, jak i organizacyjne, aby chronić Państwa Dane Osobowe, w myśl obowiązujących przepisów. Dane będą przechowywane wyłącznie przez okres niezbędny do osiągnięcia celów, dla których są gromadzone oraz wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa.

ZAKRES PRZETWARZANIA DANYCH

Miros kapitalas, UAB (Kod przedsiębiorstwa – 304113888) jako Administrator Danych Osobowych, gromadzi Państwa dane osobowe pozyskane podczas procesu składania zamówień, niezbędne do zawarcia umowy sprzedaży, a w szczególności:

 1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne do wystawienia dokumentu sprzedaży i zaadresowania przesyłki;
 2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;
 3. e-mail – niezbędny do komunikacji związanej z realizacją zamówienia;
 4. numer telefonu – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).

CEL GROMADZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Jako Administrator Danych Osobowych zbieramy Państwa Dane osobowe w następującym celu:

 • zawierania i realizacji łączącej nas umowy oraz świadczenia dla Państwa oferowanych przez nas usług, w tym w szczególności kompleksowej obsługi i realizacji zamówień (wysyłka zamówionych towarów, realizacja i rozliczenia płatności, obsługa reklamacji i zwrotów )
 • realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa niezbędnych do wystawiania i przechowywania faktur oraz innych dokumentów księgowych, oraz dla celów archiwizowania dokumentów
 • przeprowadzania akcji marketingowych, profilowania oraz przesyłania informacji handlowych (tylko w przypadku wyrażenia przez Państwa osobnych jednoznacznych zgód na takie działania)

UDOSTĘPNIANIE DANYCH

Administrator Danych Osobowych, Miros kapitalas, UAB (Kod przedsiębiorstwa – 304113888) może udostępniać dane osobowe następującym podmiotom trzecim, wyłącznie dla celów wskazanych powyżej, tylko w wybranych sytuacjach:

 1. Podmiotom, z którymi Administrator Danych Osobowych ma zawarte umowy powierzenia danych regulające zasady współpracy w celu kompleksowej realizacji umowy sprzedaży ( np. świadczenia kurierskie, informatyczne, marketingowe, finansowe) Podmioty te bedą zobligowane do zastosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, technicznych i organizacyjnych, aby chronić Państwa Dane osobowe oraz przetwarzać je wyłącznie zgodnie z Dokumentacją Ochrony Danych obowiązującą w Miros kapitalas, UAB (Kod przedsiębiorstwa – 304113888).
 2. Organom nadzorującym, organom władzy i innym osobom trzecim; w przypadku wypełnienia obowiązków nałożonych prawem.

Po wysłaniu paczki

Państwo otrzymacie od sklepu na mail wskazany w zamówieniu informację z numerem do śledzenia paczki. Państwo potwierdza, że po wysłaniu przesyłki kurierskiej czy pocztowej będzie samodzielnie śledzić za statusem i lokalizacją przesyłki. Wszystkie pytania, dotyczące do lokalizacji przesyłki i dostarczenia paczki po wysłaniu Państwo ustala kontaktując się z pocztą lub firmą kurierską samodzielnie.

Państwo ma rozumieć, że pod czas przesyłki pudełko (jeżeli takie jest w zamówieniu) może być uszkodzone. Sztućce nie będą uszkodzone.

Sklep panzlyzeczkami.pl robi wszystko możliwe, żeby zapobiec uszkodzeń zamówieniom od Państwa pod czas przesyłki, dla tego dodatkowo pakuje zamówienia w miękkie materiały. A w razie kurierskiej przesyłki dodatkowo oklejamy naklejkami o tym, że towar jest kruchy. Państwo zgadza się otwierać paczki w obecności kuriera i w razie uszkodzeń zawartości czy sztućców składać reklamację zgodnie z regulaminem firmy kurierskiej.

W razie wysyłki zamówienia pocztą Państwo bierze na siebie odpowiedzialność przy uszkodzeniu zawartości.

TWOJE PRAWA

Szanowny Kliencie, przysługują Ci następujące prawa w zakresie ochrony danych osobowych:

 1. Prawo żądania dostępu do Twoich Danych osobowych;
 2. Prawo do sprostowania Danych osobowych;
 3. Prawo do usunięcia Danych osobowych („prawo do bycia zapomnianym”);
 4. Prawo do ograniczenia przetwarzania Państwa Danych osobowych;
 5. Prawo do przenoszenia Danych osobowych;
 6. Prawo sprzeciwu wobec przetwarzania dotyczących Państwa Danych osobowych;
 7. Prawo do wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do polityki prywatności i bezpieczeństwa Twoich danych osobowych oraz realizacji przysługujących Ci praw zachęcamy do kontaktu wybraną drogą komunikacji:

Miros kapitalas, UAB,
Adres – Islandijos pl. 95-57, LT-49176 Kaunas,
E-mail – mypersonalspoon@gmail.com

Telefon +48 780 064 890